Loading...

DİZAYNKENT

mobil cihazların bilinmeyen özellikleri.

Mobil-Telefonlarin-Bilinmeyen-Ozellikleri
Mobil Telefonların Bilinmeyen Özellikleri
  • 7 / EYLÜL / 2017
  • Admin

Akıllı Cep Telefonlarının Bilinmeyen ÖzellikleriAkıllı telefonlar günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline dönüştü. Android ve iOS tabanlı çalışan cihazlar sayesinde her nerede olursak olalım işlerimizi gerçekleştirebiliyor, aynı zamanda dijital dünyaya bağlı kalabiliyoruz.
Cihazların işletim sistemlerine göre birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerden bazıları kullanıcılar tarafından biliniyor olsa da, belirli bazı özellikler yalnızca birkaç kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.
 

Android Akıllı Telefonların Bilinmeyen ÖzellikleriGoogle tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi olan Android, dünyada en yaygın şekilde kullanılan akıllı cihaz işletim sistemidir. Samsung, LG ve HTC’nin ürünlerinde kullandığı Android işletim sistemi, düzenli şekilde güncellenir. 
Android işletim sisteminde çalışan tüm akıllı telefonlarda, ana ekran tuşuna basılı tutulduğunda Google arama motoru açılır. Bu özellik sayesinde tarayıcınızı açmanıza gerek kalmadan aramalarınızı tamamlayabilirsiniz. 
Android cihazınızda aktive edebileceğiniz bir diğer özellik de, veri kullanım limiti belirlemek. Aylık internet paketinizin altında belirleyeceğiniz limit sayesinde, veri aşım ücreti ödemekten korunabilir ve kullanımlarınızı buna göre düzenleyebilirsiniz. Limit belirlemek için cihazınızda Ayarlar menüsüne girerek Veri Kullanım Limiti opsiyonuna tıklayabilirsiniz. 

Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak için pek çok farklı yöntem bulunur. Ancak cihazların birçoğunda Güç düğmesi ve ses kısma tuşu aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınabilir. 
Pek fazla yaşanmıyor olsa da, Android cihazınız kitlendiğinde yeniden başlatma işlemini de yapabilirsiniz. Bunun için Güç düğmesi, ana ekran tuşu ve ses açma tuşunun aynı anda basılması yeterlidir. 
 

iOS Akıllı Telefonların Bilinmeyen Özellikleri


Apple tarafından geliştirilen ve iPhone cihazlarda kullanılan iOS işletim sistemi, dünya çapında en yaygın şekilde kullanılan ikinci mobil işletim sistemidir. 
iPhone cihazlarda yaşanan şarj sorunu birçok kullanıcının canını sıkmakta. Ancak cihazın daha hızlı şarj olabilmesi için tek yapmanız gereken, cihazınızı Uçuş moduna almak. 
Cihazınızın titreşim ayarlarını kayıtlı numaralar için farklılaştırarak, kimin aradığını anlamanız mümkün. Bunun için ilgili numaranın kaydına giderek Değiştir butonuna basmalısınız.
Açılan menüde Titreşim seçeneğini seçerek yeni titreşim ayarlarını belirleyebilirsiniz. 
Android cihazlarda olduğu gibi, iOS tabanlı cihazlarda da kitlenme anında kullanabileceğiniz Zorla Yeniden Başlatma özelliği bulunuyor.
Cihazınız kitlendiğinde Güç düğmesi ile ses kısma tuşuna aynı anda basmanız yeterli.